Кутињо: Му се восхитувам на Џерард, ми кажа за амбициите на Астон Вила

Од:

Новајлијата на Астон Вила, Филипе Кутињо проговори за својата преселба од Барселона во Англија.

dobivaj vesti na viber

– Многу ми е драго што сум овде во овој прекрасен клуб. Разговарав многу со тренерот Стивен Џерард, тој ми кажа за клубот, за неговите амбиции. Мило ми е што сум тука и се надевам дека ќе уживам во фудбалот. Стивен го познавам долго време. Играв со него и научив многу од него. Се восхитувам на оваа личност. Се надевам дека ќе се докажам овде. Дефинитивно ќе работам напорно. Се надевам дека ќе работиме заедно успешно, изјави Кутињо.

Астон Вила во моментов е на 14. место во премиерлигашкиот поредок со освоено 22 бода од 19 натпревари.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он