Крос уште не е сигурен што ќе прави следната сезона

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Реал Мадрид, Тони Крос повторно посочи дека не знае дали ќе биде во кралскиот клуб и следната сезона, бидејќи договорот му завршува по крајот на сезоната.

„Уште размислувам за тоа што ќе правам следната сезона, постојано во контакти со клубот. Од искуство знам дека е подобро тие работи да се одвиваат приватно, далеку од јавноста, и ако нешто се случи, сигурен сум дека вие новинарите бргу ќе го дознаете Има многу фактори и морам да бидам сикрен. Нема да потрае уште долго врме, но засега немам направено одлука. Смирен сум“, изјави Крос.

Тој додава дека смета дека може да помогне на Реал.

„Уште играм многу минути и мислам дека можам да му помогнам на тимот. Нормално е понекогаш да се најам на клупата поради напорниот распоред на натпревари“, додава Германецот.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Неповторливиот Лука Модриќ – собори уште еден рекорд

Предраг Петровиќ

Модриќ го урна рекордот на легендарниот Пушкаш во Реал Мадрид

А1он

Реал нема да ги пушти своите играчи да играат на ОИ

Детаљ за кој најмногу се зборува – дали Винисиус заслужи црвен картон?

Предраг Петровиќ

Навивач на Атлетико Мадрид му се заканувал на девојче бидејќи носело дрес од Реал Мадрид

Горан Наумовски

Винисиус заминува доколку Реал потпише со Мбапе

Предраг Петровиќ