Кошаркарите на Њујорк поставија негативен клупски рекорд

Од:

Кошаркарите на Њујорк ноќеска загубија на гостувањето кај Кливленд со 107:104 и поставија клупски „антирекорд“. За Никси ова беше 17. пораз во низа што е најдолга серија во нивната НБА историја.

Њујорк никс оваа сезона има одиграно 56 натпревари и забележано само 10 победи наспроти 46 порази. Со овој биланс тимот е последен во Источната конференција и има најслаб скор воопшто од сите екипи.

Тимот е аутсајдер на НБА. Оваа сезона “Њујорк” постигна 10 победи во 56 натпревари.

Би можело да ве интересира

Новата НБА сезона ќе почне на 22 октомври

А1он

Вокер го смени Ирвинг во Селтикс

Ана Ололовска

Миротиќ одбил 45 милиони долари од Чикаго, за да заигра за Барса

Ана Ололовска

Си Џеј Мекалум продолжува со Портланд за договор вреден 100 милиони долари

Ана Ололовска

Бостон го привлече слободниот агент Тако Фол

Ана Ололовска

Гасол ќе ја продолжи кариерата во Портланд

Ана Ололовска