Кошаркарите на Ангели од Кисела Вода го потврдија првото место во Втора лига – Исток

Од:

Со последниот одигран натпревар на домашен терен, тимот на Ангели од скопската општина Кисела Вода уште еднаш покажа дека е најдобар во Втората лига – Исток.

Ангели и по седум одиграни натпревари останаа единствените непобедливи во лигата.

Викендот во спортската сала „Независна Македонија“, во рамки на деветтото коло, совладан е Ролинг 08 од Струмица со 115:58.

На лидерската позиција Ангели имаат 14 бода пред Борец Баскет со 13.

Во Западната дивизија води Хераклеа со 16 бода, пред Охрид и Тетекс со по 12 бода.

Би можело да ве интересира

Тодоров: Бев дел од нешто ново што се создава и ќе трае во наредните 10-15 години

Ана Ололовска

Македонските кошаркари ја совладаа Италија и ги задржаа шансите за пласман на ЕП

Ана Ололовска

Македонските кошаркари го одработија првиот тренинг во Перм, стручниот штаб засилен со Никола Василев

Ана Ололовска

Трајковски: Нема математики, со сите ќе играме максимално, само сите да сме здрави

Ана Ололовска

Селекторот Тодоров верува во пласман на Европското кошаркарско првенство

Катерина Павлова-Николовска

Тодоров: Да креираме ростер во кој ќе има сила да го издржи напорниот турнир во Перм

Ана Ололовска