Конте повеќе не е тренер на Челзи

Италијанскиот фудбалски стручњак Антонио Конте повеќе не е тренер на Челзи.

Како што објави „Скај спорт“, раководството на клубот и Конте успеале да се договорат за спогодбен раскин на соработката, а Челзи на италијанскиот тренер ќе му исплати 9,5 милиони фунти.

Конте во лондонскиот клуб ќе го замени неговиот сонародник Маурицио Сари, кој минатата сезона го предводеше Наполи.

Би можело да ве интересира

Капитенот на Лион заминува во Бетис

Де Хеа, нов капитен на Јунајтед

ВИДЕО: Ливерпул со втор пораз во контролните

Ана Ололовска

Шефилд Јунајтед повторно го сруши трансфер рекордот на клубот

Гвардиола призна: На Сити му треба централен дефанзивец

ВИДЕО: Кејн го загорчи дебито на Сари на чело на Јуве