Конте: Напаѓајте ме мене, не играчите

Од:

Тренерот на Интер, Антонио Конте не е задоволен од критиките кои се упатени кон неговите избраници. Тој им се налути на медиумите и ги прекори по мечот од 33. коло од италијанскиот шампионат на кој Интер со 6:0 ја совлада Бреша.

– Победивме, но исто така ми се допадна ставот на тимот што не престана да напаѓа. Постигнавме шест гола и не примивме ниту еден. Интер секогаш изгледа позитивно, но некои сакаат да ја видат чашата половина празна, а не половина полна. Тие сакаат да создадат проблеми, но јас не се согласувам со ова. Напаѓајте ме, не клубот или играчите, изјави Конте.

Тимот е на третото место на табелата по 29 кола во Серија А.

Би можело да ве интересира

Тренерот на Торино го најави своето заминување од тимот

Ана Ололовска

Еузебио Ди Франческо нов тренер на Каљари

Ана Ололовска

Конте може да го напушти Интер, кандидат за замена е Алегри

Ана Ололовска

СПАЛ остана без тренер

Ана Ололовска

Интер е подготвен да го откупи Алексис со намалување на платата

Ана Ололовска

Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Ана Ололовска