Јувентус со пресврт победа против Аталанта

Лидерот и шампион во италијанската Серија А синоќа потешко од очекувањата забележа победа над Аталанта со 2:1, иако во 25. минута гостите од Бергамо први поведоа со голот на Џулио Миљачио.

Шпанецот Љоренте во 39. минута го најави пресвртот, а победата за Јувентус ја донесе Андреа Пирло со погодокот во 45.минута.

Еден натпревар од 24. коло се игра и вечерва. Од 20 часот и 45 минути се игра градското дерби Сампдорија – Џенова.

Неделната програма нуди пет дуели: Милан – Чезена, Емполи – Киево, Лацио – Палермо, Верона – Рома и Фиорентина – Торино.

Дуелот Парма – Удинезе е одложен, а в понеделник се средбите Наполи – Сасуоло и Каљари – Интер.

Табела: Јувентус 57 бодови, Рома 47, Наполи 42, Фиорентина 38, Лацио 37.

Италија во Скопје со нов селектор, Манчини си поднесе оставка

(ВИДЕО) Навивачите на Интер направија хаос: Упаднаа во хотелот кај фудбалерите и направија луда атмосфера

(ВИДЕО) Легендата во солзи на теренот: Дали е ова крајот на една од најголемите кариери?