Јувентус го планира Трипиер како замена за Кансело

Од:

Киран Трипиер ќе биде на мета на италијанскиот шампион доколку нивниот десен бек Жоа Кансело одлучи да ја напушти Старата дама во овој преоден рок.

Во Јувентус веруваат дека бекот на Тотенхем е дури и подобар од Кансело и дека можат да го донесат во Торино за 33 милиони евра.

Трипиер годинава немаше најдобра сезона во Тотенхем, а Спурси планираат годинава да потрошат пари на засилувања, па 30 милиони евра од трансферот на нивниот бек ќе бидат добродојдени за таа намена.

Инаку, ваквата комбинација би дошла во предвид само доколку се остварат најавите дека португалецот Кансело ова лето би можел да замине во Манчестер сити за 50 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Милан нема да го казни Пакета за расправијата со тренерот

Ана Ололовска

Конте: Сите во Интер, вклучително и јас, бевме под нивото

Ана Ололовска

Матуиди: Ние сме меѓу оние кои можат да ја освојат Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Јувентус може да го купи Иско од Реал Мадрид

Ана Ололовска

Тешки три бода за Милан на гостувањето кај Верона

Ана Ололовска

Прва победа за Рома сезонава, деби гол за Микитаријан

Ана Ололовска