Јувентус бара 120 милиони евра за да го пушти Погба

Од:

Италијанскиот фудбалски шампион Јувентус е подготвен да го пушти својот најдобар играч Пол Погба во Реал Мадрид за сума од 120 милиони евра, пренесува шпанска „Марка“.

Европскиот првак Реал веќе ги договорил личните услови со Французинот според кои Погба ќе заработи 40 милиони евра за пет години, додека преостанатиот и потежок дел, договорот со Јувентус останува неизвесен.

Останува да се види одговорот на Реал дали е подготвен да исплати толкава сума за обештетувањето кое го бараат Италијаните за предвремен раскин на договорот на својот играч.

Во случај да го обезбеди Погба, Реал најверојатно ќе го ослободи од обврските Тони Крос.

Пол Погба пред четири години дојде во Јувентус како слободен играч од Манчестер Јунајтед и се промовира во еден од најдобрите светски фудбалери од средниот ред.

Би можело да ве интересира

Реал нема да ги пушти своите играчи да играат на ОИ

Детаљ за кој најмногу се зборува – дали Винисиус заслужи црвен картон?

Предраг Петровиќ

Навивач на Атлетико Мадрид му се заканувал на девојче бидејќи носело дрес од Реал Мадрид

Горан Наумовски

Винисиус заминува доколку Реал потпише со Мбапе

Предраг Петровиќ

Реал реши да го „казни“ Мбапе, му дава 100 милиони евра помалку од пред две години

Модриќ повеќе не е резерва, повторно е во првите 11 на Реал

Предраг Петровиќ