Јунајтед го доби Бриж во 1/16 финалето во Лигата на Европа

Од:

По жрепката во Лигата на шампионите, попладнево во Нион, УЕФА изврши извлекување и на второто по квалитет клупско континентално натпреварување – Лигата на Европа.

Најголемо внимание привлекува пресметката меѓу Бриж и Манчестер јунајтед.

Двојки за шеснаесетина финалето во ЛЕ:

Вулверхемптон (Англија) – Еспањол (Шпанија)
Спортинг (Португалија) – Истанбул Басакшехир (Турција)
Хетафе (Шпанија) – Ајакс (Холандија)
Баер (Германија) – Порто (Португалија)
Копенхаген (Данска) – Селтик (Шкотска)
АПОЕЛ (Кипар) – Базел (Швајцарија)
ЦФР Клуж (Романија) – Севиља (Шпанија)
Олимпијакос (Грција) – Арсенал (Англија)
АЗ Алкмар (Холандија) – ЛАСК (Австрија)
Бриж (Белгија) – Манчестер јунајтед (Англија)
Лудогорец (Бугарија) – Интер (Италија)
Ајнтрахт (Германија) – Салцбург (Австрија)
Шахтјор (Украина) – Бенфика (Португалија)
Волфсбург (Германија) – Малме (Шведска)
Рома (Италија) – Гент (Белгија)
Ренџерс (Шкотска) – Брага (Португалија).

Првите натпревари од 1/16 финалето ќе се одржат на 20 февруари, реваншите на 26 и 27 февруари.

Би можело да ве интересира

Јунајтед покажа сила против Бриж и се пласираше во осминафиналето на ЛЕ

Ана Ололовска

Арсенал ја продолжи серијата од девет средби без пораз и три меча без примен гол

Ана Ололовска

Вулвс со најголема предност по првите дуели во 1/16финалето од Лига Европа

Ана Ололовска

УЕФА ја промовира топката со која екипите ќе се играат натпреварите во плејофот на ЛЕ

Ана Ололовска

Познати сите учесници во нокаут фазата од Лига Европа

Ана Ололовска

Јунајтед со четири гола за 11 минути против АЗ

Ана Ололовска