Одложениот натпревар на Тотенхем со Рен нема да биде презакажан, соопшти УЕФА

Од:

Одложениот натпревар на Тотенхем во Лигата на Европа со Рен нема да биде презакажан, соопшти УЕФА.

dobivaj vesti na viber

УЕФА објави соопштение во кое потврди дека натпреварот од групната фаза од Лигата на Европа меѓу Тотенхем и Рен нема да се одигра откако страните не можеа да се договорат за нов датум.

Резултатот од натпреварот сега ќе го решава Контролното, етичкото и дисциплинското тело на УЕФА.

Натпреварот требаше да се одигра минатиот четврток на стадионот на Тотенхем Хотспур, но беше одложен поради проблеми со коронавирусот во тимот на Тотенхем.

Би можело да ве интересира

Конте: Одлуката на УЕФА за службен пораз е неправедна

Ана Ололовска

УЕФА Конференциска лига: Извлечени двојките за пласман во плејофот

А1он

УЕФА од втор обид ги извлече осминафиналните двојки во ЛШ, Челзи повторно против Лил

А1он

УЕФА го избра Елмас за играч на колото во ЛЕ

А1он

Гонсалвеш прогласен за играч на неделата во Лигата на шампионите

А1он

Црвена ѕвезда се соочува со висока казна од УЕФА

Ана Ололовска