Рашфорд: Нема да се предадеме, жалиме за трофејот

Од:

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Маркус Рашфорд проговори за поразот на неговиот тим во финалето од Лига Европа против Виљареал.

– Јас сум разочаран. Тешко е да се објаснат овие чувства. Дојдовме да победиме, работевме напорно во текот на целата сезона, имавме можност да освоиме трофеј. Треба да разбереме на што треба да се работи. Тимот нема да се предаде, тренерот нема да се предаде, изјави Рашфорд.

Во финалето на Лига Европа, синоќа во Гдањск, Манчестер јунајтед и Виљареал одиграа 1:1, но шпанскиот клуб беше поуспешен на пенали (11:10).

Би можело да ве интересира

Виљареал на пенали ја освои Лига Европа

Ана Ололовска

Кавани прв двоен стрелец на двете полуфиналиња во последните 35 години во евро-куповите

Ана Ололовска

Артета: Арсенал доминираше во второто полувреме, но не беше доволно добар во првиот дел

Ана Ололовска

Солскјер: Го имаме еден од најдобрите голмани на светот

Ана Ололовска

Да не беше Виљареал, само англиски клубови ќе играа во европските финалиња годинава

Жарко Настоски

Артета по поразот од Виљареал: Имаме активен резултат пред реваншот

Ана Ололовска