Интер го претстави новиот амблем

Од:

Италијанскиот фудбалски гигант Интер денес преку социјалните мрежи го претстави новото лого.

Амблемот е направен во три бои, во црн круг со син централен дел, има стилизирани букви ИМ – Интернационале Милано.

Буквите „FC“, како и златната боја кои беа на старото лого, веќе ги нема. Сината боја стана подоминантна.

Интер во тековната сезона се наоѓа на првата позиција на табелата во Серија А и е на добар пат да го симне Јувентус од тронот во италијанскиот фудбал.

Би можело да ве интересира

Роналдо ја доби најлошата оценка за мечот на Јувентус против Милан

Ана Ололовска

Пирло наскоро може да добие отказ од Јувентус

Ана Ололовска

Пиоли: Против Јувентус покажавме дух на пожртвуваност

Ана Ололовска

Лукаку: На Серија А и се потребни играчи од типот на Ибрахимовиќ и Роналдо

Ана Ололовска

Пјаниќ може да оди во Челзи или Интер

Ана Ололовска

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Ана Ололовска