Интер е подготвен да го откупи Алексис со намалување на платата

Од:

Манчестер јунајтед нема да дозволи играчот од средниот ред Алексис Санчез да игра за Интер до завршувањето на Лигата на Европа, бидејќи може да се соочи со клубот од Милано во финалето на турнирот.

Во исто време, англискиот клуб е подготвен да го продолжи закупот на 31-годишниот Чилеанец на крајот на сезоната, но повеќе би сакале да го продадат, пренесува „ESPN“.

Од друга страна, Интер е заинтересиран да го откупи Санчез, под услов да се согласи на значително намалување на платата. Во Манчестер јунајтед, играчот од средниот ред заработува околу 400.000 фунти неделно.

Договорот на Санчез со „црвените ѓаволи“ важи до 2022 година.

Би можело да ве интересира

Пирло со триумф дебитира на клупата на Јувентус

Ана Ололовска

Суарез можеби нема да се пресели во Јувентус, тој нема време да добие државјанство

Ана Ололовска

Видал пристигна во Милано

Ана Ололовска

Пандев со гол ја започна сезоната во Серија А

Ана Ололовска

Интер ќе даде 1 милион евра на Барселона за Видал

Ана Ололовска

Каљари сака да го врати Наинголан

Ана Ололовска