Имобиле со четири голови предност пред Роналдо на едно коло до крајот на Серија А

Од:

Фудбалерот на Лацио, Чиро Имобиле постигна еден гол на синоќешниот дуел со Бреша и ја зголеми предноста пред Кристијано Роналдо од Јувентус на врвот на листата на стрелците во Серија А.

Имобиле сега има 35 погодоци, додека Португалецот кој не успеа синоќа да реализира остана на 31.

Воедно, Имобиле го престигна напаѓачот на Баерн, Роберт Левандовски во трката за „Златната копачка“.

Во последното коло од сезоната 2019/20, екипата на Роналдо ќе игра на домашен терен со Рома, додека Лацио на Имобиле ќе се соочи со Наполи.

Би можело да ве интересира

Пирло со триумф дебитира на клупата на Јувентус

Ана Ололовска

Суарез можеби нема да се пресели во Јувентус, тој нема време да добие државјанство

Ана Ололовска

Видал пристигна во Милано

Ана Ололовска

Пандев со гол ја започна сезоната во Серија А

Ана Ололовска

Интер ќе даде 1 милион евра на Барселона за Видал

Ана Ололовска

Каљари сака да го врати Наинголан

Ана Ололовска