Ибрахимовиќ може да го пропушти натпреварот со Удинезе поради повреда

Од:

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ може да го пропушти натпреварот од 25. коло во италијанскиот шампионат со Удинезе поради повреда, тврди „Ла Газета дело Спорт“.

Според италијанскиот весник, 39-годишниот Швеѓанец има повреда на левиот колк. Наскоро тој ќе биде подложен на лекарски преглед, по што ќе стане позната тежината на повредата.

За потсетување, на натпреварот од 24-то коло во Серија А, Ибрахимовиќ беше заменет во 56. минута.

Натпреварот од следната рунда во италијанскиот шампионат Милан – Удинезе ќе се одржи на 3 март во Милано.

Би можело да ве интересира

Милан нема намера да го продаде Лео за помалку од 50 милиони евра

Ана Ололовска

Кулибали може да го напушти Наполи доколку тимот не се пласира во ЛШ

Ана Ололовска

Јувентус потроши над 20 милиони евра на агенциски такси во 2020 година

Ана Ололовска

Интер го претстави новиот амблем

Ана Ололовска

Милан му нуди на Донарума договор со плата од осум милиони евра

Ана Ололовска

Иско може да ја продолжи кариерата во Интер

Ана Ололовска