Ибрахимовиќ ќе ги пропушти натпреварите против Торино и Каљари

Од:

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли проговори за состојбата на напаѓачот на „росонерите“, Златан Ибрахимовиќ, кој се повреди на мечот од 35. коло на италијанскиот шампионат против Јувентус (3:0).

– Тој има мала повреда на коленото. И тој дефинитивно ќе ги пропушти натпреварите против Торино и Каљари, информира Пиоли.

Милан се надева на враќање на Ибрахимовиќ во последното коло од италијанскиот шампионат. На крајот на сезоната, тимот на Пиоли ќе се сретне со Аталанта.

Триесет и деветгодишниот Швеѓанец постигна 15 погодоци на 19 натпревари во Серија А. Неодамна го продолжи договорот со клубот до јуни 2022 година.

Би можело да ве интересира

Буфон се врати во Парма

Ана Ололовска

По само три недели Фиорентина и Гатузо ја прекинаа соработката

Ана Ололовска

Буфон се договорил со Парма

Ана Ололовска

Млад фудбалер на Џенова е во куќен притвор, го обвинуваат за силување

Жарко Настоски

Арсенал ја одби понудата на Рома за Џака

Ана Ололовска

Симоне Инзаги нов тренер на Интер

Ана Ололовска