Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Од:

Напаѓачот на Милан, Златан Ибрахимовиќ го смета Џанлуиџи Донарума за најдобар голманот на светот.

– Донарума е најдобриот голман на светот. Не е нормално дека тој никогаш не играл во Лигата на шампионите, го цитира Ибрахимовиќ новинарот Фабрицио Романо.

Дваесет и едногодишниот Донарума е од дете во Милан. Оваа сезона, Италијанецот учествуваше на 16 натпревари во Серија А, од кои на пет не прими гол. Неговиот договор со клубот трае до летото 2021 година.

Донарума со своите одбрани е еден од најзаслужните за лидерското место на Милан по 17 кола во Серија А.

Би можело да ве интересира

Тонали: Милан треба да се врати на стариот ентузијазам

Ана Ололовска

„Кориере Фиорентино“: Фиорентина разговараше со Сари

Ана Ололовска

Пирло: Јувентус до крај ќе се бори со Интер за шампионската титула

Ана Ололовска

Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Ана Ололовска

Пиоли: Пред три месеци би биле среќни да бидеме таму каде што сме сега

Ана Ололовска

Инзаги слави јубилеј – 100 победи како тренер во Серија А

Ана Ололовска