И Реал заинтересиран за аргентинскиот напаѓач Алварез

Од:

Голгетерот на аргентинскиот фудбалски гигант Ривер Плата, 21-годишниот Хулиан Алварез привлекува се поголемо внимание меѓу големите клубови, а последен во низата е Реал Мадрид, јавуваат денеска италијанските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Според истите извори, Реал неодамна стапил во контакт со менаџерите на Алварез, кој сезонава на 17 натпревари во аргентинското првенство постигна 16 голови.

Паралелно со ова, во Аргентина пристигнаа претставници на италијанскиот прволигаш Јувентус, кои треба да проценат дали на клубот од Торино му се исплати да плати отштета од 20 милиони евра за услугите на Алварез.

Меѓу заинтересираните клубови се и Милан и Фиорентина.

Алварез има важечки договор со клубот од Биенос Аирес до 31 декември 2022 година.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

Алегри: Веќе имав потпишано со Реал Мадрид, а потоа Пирло доби отказ

А1он

Мбапе во Реал од наредната сезона

А1он

Реал не размислува за купување на Мбапе во зима

А1он

Реал сака да ги продаде Бејл и Иско во јануари, за Азар, Јовиќ и Дијаз чекаат понуди

Ана Ололовска

Анчелоти: Реал е најпрестижниот клуб во светот со најголема историја

Ана Ололовска