Хесе очекува да го раскине договорот со ПСЖ

Од:

Напаѓачот Хесе Родригез сака да го напушти Пари Сен-Жермен пред да се затвори преодниот рок.

Според „Les Parisiens“ 27-годишниот Шпанец очекува предвремено раскинување на договорот.

Францускиот фудбалски шампион се надеваше дека ќе го продаде играчот.

Хесе во 2016 година се пресели во ПСЖ од Реал Мадрид за 25 милиони евра. Минатата сезона играше на позајмица за Спортинг Лисабон. Има 12 настапи и еден гол во португалската лига.

Би можело да ве интересира

Дешан: Докажавме дека Франција е сепак одличен тим

Ана Ололовска

Дешам: Финска и удри шлаканица на Франција

Ана Ололовска

Нејмар е подготвен да го продолжи договорот со ПСЖ на пет години за 32 милиони евра годишно

Ана Ололовска

Баерн и Реал не ги пуштија играчите во француската репрезентација

Ана Ололовска

Тијаго Мота: Среќен сум што добив признание од навивачите на ПСЖ

Ана Ололовска

Ренато Санчез: Не сум сигурен дека ќе останам во Лил следната сезона

Ана Ололовска