Хауард потпиша за Лејкерс

Од:

Кошаркарот Двајт Хауард потпиша договор со Лејкерс, објави на официјалната веб-страница клубот од Лос Анџелес.

Услови во договорот не се обелоденети.

Според извештаите на медиумите, играчот сам си го платил обештетувањето од 2,6 милиони долари за предвремен прекин на соработката со Мемфис.

Хауард играше за Лејкерс во сезоната 2012/13. 33-годишниот играч одигра девет натпревари за Вашингтон минатата сезона и оствари просек од 12,8 поени и 9,2 скока. Тој пропушти значаен дел од сезоната поради повреда.

Би можело да ве интересира

Првиот пик на драфтот во НБА за сезоната 2019 ќе го пропушти почетокот на сезоната

Ана Ололовска

Лејкерс го продолжија договорот на Кузма

Ана Ололовска

Денг објави крај на кариерата

Ана Ололовска

Дабл-дабл на Леброн во триумфот на Лејкерс над Голден Стејт

Ана Ололовска

Ирвинг се сомнева во потребата од одржување претсезонски натпревари во Кина

Ана Ололовска

Лејкерс подобри од Голден Стејт во претсезонски контролен натпревар

Ана Ололовска