Гризман по триумфот над Франција: Резултат што буди добри спомени

Од:

Напаѓачот на Франција, Антоан Гризман беше задоволен од победата над Хрватска во Лигата на нации (4:2). Тој истакна дека резултатот на натпреварот го потсети на финалето на Светското првенство 2018, во кое Французите исто така ги победија Хрватите со 4:2.

– 4-2! Резултат што буди убави спомени. Напред Франција! – напиша Гризман на Инстаграм.

По две кола во Групата 3 од А дивизијата на Лигата на нации, Франција и Португалија имаат максимални шест бода, додека Хрватска исто како и Шведска се без осоен бод.

Би можело да ве интересира

Бугарскиот селектор задоволен од жрепката во Лигата на нации

Ана Ололовска

Дешамп: Покажавме силен карактер

Ана Ололовска

Манчини ги осуди италијанските навивачи поради свирежите кон Донарума

Ана Ололовска

Италија загуби дома за прв пат од 1999 година

Ана Ололовска

Шпанија ја победи Италија и сe пласира во финалето во Лигата на нации

Ана Ололовска

Италија без повредениот Имобиле на фајнлфорот во Лига нации

Ана Ололовска