Голот на Кулушевски го спаси Јувентус од пораз на мечот против Верона

Од:

Јувентус синоќа во натпревар од 5. коло на италијанскиот шампионат ремизираше со Верона со резултат 1:1.

Гостите дојдоа во водство преку Андреа Фавили по еден час игра, изедначи фудбалерот со македонско потекло Дејан Кулушевски во 78 минута.

По оваа средба, Јувентус со девет бода се најде на петтото место во поредокот во Серија А, додека Верона со осум бода е осма.

Би можело да ве интересира

Фонсека ќе ја напушти Рома по завршување на сезоната

Ана Ололовска

Лукаку: За Конте, ќе се борам до смрт

Ана Ололовска

Интер по 19. пат стана шампион на Италија

Ана Ололовска

Италијанските фудбалери ќе се вакцинираат пред Европското првенство

Ана Ололовска

Финалето на Купот на Италија ќе се одржи со гледачи

Ана Ололовска

Мертенс го повтори рекордот на Наполи за голови во Серија А

Ана Ололовска