Гол и асистенција на Ибрахимовиќ за три бода на Милан на гостувањето кај Удинезе

Од:

Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ го предводеше Милан до нова победа во Серија А. Тој забележа една асистенција и го постигна победничкиот гол за „росонерите“ попладнево на гостувањето кај Удинезе.

По враќањето во Милан, Ибрахимовиќ има одиграно 22 натпревара и остварено 23 поени, односно 17 голови и шест асистенции.

Милан со пет победи и еден нерешен исход е лидер на табелата во Серија А.

Би можело да ве интересира

Џеко ќа ја напушти Рома поради конфликт со тренерот

Ана Ололовска

Роналдо за победата против Болоња: Многу важна победа, Јувентус е на добар пат

Ана Ололовска

Гасперини: Каде и да оди Гомез, му посакувам се најдобро

Ана Ололовска

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска