Ѓоковиќ: Модриќ е гордост на регионот

Од:

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ му честиташе на играчот од Реал Мадрид, Лука Модриќ, за освојувањето на „Златната топка“.

Србинот на Твитер напиша:

„Сите честитки за драгиот Лука Модриќ за освоената Златна топка. Апсолутно заслужено. Горд момент за нашиот регион кој го доби најдобриот фудбалер на светот“.

Модриќ доби најмногу гласови во изборот на „Франс Фудбал“ пред Кристијано Роналдо од Јувентус и Антоан Гризман од Атлетико Мадрид.

33-годишниот Хрват го освои сребрениот медал на Светското првенство 2018 година и Лигата на шампионите со Реал Мадрид.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: На местото каде што го апсеа, на Ѓоковиќ му приредија нешто што ќе памети

Ана Ололовска

ВИДЕО: Најемотивниот момент во кариерата на српскиот тенисер, Новак во солзи ја прослави победата во Австралија

Ана Ололовска

Ѓоковиќ по десетти пат е крал на Мелбурн

Ана Ололовска

Ѓоковиќ признава дека „драмата“ со неговиот татко му пречи: Ние сме против војна

ВИДЕО: Обезбедувањето ги помеша српските знамиња со руски и се обиде да им ги одземе на приврзаниците на Ѓоковиќ

А1он

Нема проблеми! Ѓоковиќ и покрај повредата го „збриша“ Димитров