Гасол ќе ја продолжи кариерата во Портланд

Од:

Шпанскиот центар Пау Гасол ќе ја продолжи кариерата во Портланд Трејлблезерс.

Двократниот НБА шампион потпиша за една година.

Минатата сезона, 39-годишниот Гасол одигра 30 натпревари за тимовите на Сан Антонио и Милвоки со просек од 3,9 поени и 4,6 скока по натпревар.

Би можело да ве интересира

Рeпторс ја забележаа најголемата победа во клупската историја

Ана Ололовска

Кари: Моето враќање беше планирано за 1 март

Ана Ололовска

Дабл-дабл на Адетокунбо во триумфот на Милвоки над Филаделфија

Ана Ололовска

Лејкерс се ослободува од Казнс, ќе го земат Маркиф Морис

Ана Ололовска

Џејмс и Дејвис силни во победата над Мемфис

Ана Ололовска

Кајри Ирвинг го пропушта остатокот од сезоната

Ана Ололовска