Гарнет: Ако отидев порано во Бостон, ќе имав уште еден или два прстена

Од:

Легендата на Бостон, Кевин Гарнет, жали што се приклучи на Пол Пирс во Бостон Селтикс во 2007 година, бидејќи тие би можеле да освојат повеќе титули.

– Ако можам да го вратам времето и да сменам нешто, ќе ја напуштев Минесота малку порано, знаејќи дека раководството на клубот не беше толку посветено како што бев јас. Ќе одев во Бостон порано. Би бил малку помлад, што значи помалку истрошено тело. Морав порано да се здружам со Пол Пирс. Којзнае, можеби сега би имал уште еден или два прстена, изјави Гарнет.

Четириесет и тригодишниот Гарнет, НБА кариерата ја почна во Минесота во 1995 година, во 2007 замина во Бостон, потоа од 2013 до 2015 настапуваше за Бруклин, а кариерата ја заврши во Минесота во 2016 година.

Пред два дена Гарнет влезе во „Куќата на славните“.

Би можело да ве интересира

НБА натпреварите може да продолжат во август

А1он

НБА е во преговори со Дизни за продолжување на сезоната на крајот на јули

А1он

Војнаровски: Адам Силвер не сака да го скрати плеј-офот

А1он

Дражен Петровиќ во листата на најдобрите пет шутери во историјата на НБА

А1он

Почина поранешниот тренер на Јута, Џери Слоун

А1он

Картер: Ако Леброн стигне до двоцифрен број на финалиња, тој ќе биде пред Коби на моето рангирање

Ана Ололовска