Евролигата ги објави кандидатите за МВП титулата: Реал има еден претставник

Од:

Евролигата објави четворица кандидати за МВП титулата.

Евролигата на социјалните мрежи објави четворица играчи кои се во трката за МВП за оваа сезона. Тоа се:

Мајк Џејмс од Монако (19,4 поени, 5,3 асистенции, 21,6 индекс на корисност),
Факундо Кампацо од Реал (11,7 поени, 6,5 асистенции, 16,8 индекс на корисност),
Матијас Лесорт од Панатинаикос (13, 3 поени, 6,1 скок 18,б. индекс на корисност),
Торнике Шенгелиа од Милан (14,5 поени, 5,5 скока, 18,1 индекс на корисност).

Би можело да ве интересира

Леброн Џејмс сака да игра на Олимпијадата во Париз – ќе го предводи дрим-тимот

Втора сезона од зимската баскет 3×3 лига

А1он

Утре втор турнир во зимската „3×3“ баскет лига

Ана Ололовска

Утре почнува зимската „3×3“ баскет лига

Ана Ололовска

Во Кисела Вода се одржа турнир во Баскет 3×3

Ана Ололовска

Нандо Де Коло избран во Тимот на деценијата во Евролигата

А1он