mvp

Спорт

Евролигата ги објави кандидатите за МВП титулата: Реал има еден претставник

А1он
Евролигата објави четворица кандидати за МВП титулата. Евролигата на социјалните мрежи објави четворица играчи кои се во трката за МВП за оваа сезона. Тоа се: