Емирот на Катар одлучи: Мбапе нема да го напушти ПСЖ претстојното лето

Од:

Напаѓачот Килијан Мбапе нема да го напушти Пари Сен-Жермен на крајот на сезоната. Оваа одлука е донесена лично од сопственикот на клубот, емир на Катар, Тамим бин Хамад Ал-Тани, објавија француските медиуми.

-Ќе има ветер, снег или дожд, но Мбапе ќе остане, таква е желбата на емирот, се зборовите на извор запознаен со ситуацијата.

Претходно беше објавено дека Реал претендира да се засили со Мбапе, но ПСЖ според изворот, нема ни да го разгледа предлогот на мадридскиот клуб.

Договорот на еден од најдобрите фудбалери на светото со ПСЖ е со важност до јуни 2022 година.

Од друга страна, францускиот шампион е подготвен да го ослободи Нејмар за 150 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Шефот на Лион повторно изрази незадоволство од прекинувањето на Лига 1

Ана Ололовска

Бенасер се согласи на договор со ПСЖ

Ана Ололовска

Ди Марија има несоница и депресија поради паузата во сезоната

Ана Ололовска

ПСЖ потпиша договор со Икарди до 2024 година

Ана Ололовска

Депај се опорави од повредата на коленото и ќе започне со тренинзи за една недела

Ана Ололовска

ПСЖ понуди 60 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска