Елмас стандарден во триумфот на Наполи

Од:

Наполи по пауза од два натпревари забележа победа вечерва во рамки на 21. коло во Серија А, совладувајќи ја на домашен терен екипата на Сампдорија со 1:0 (1:0).

Македонскиот фудбалски репрезентативец Елиф Елмас го одигра целиот натпревар, а имаше и неколку изгледни шанси да постигне гол, од кои најголемата беше во 55. минута кога неговиот удар за малку заврши крај голот на гостите од Џенова.

Триумфот на Наполи му го донесе Андреа Петања во финишот на првиот дел, а тимот на Неапол остана третопласиран на табелата со 43 бодови, пет помалку од лидерот Милан, кој претходно денеска со 3:0 славеше на гостувањето во Венеција.

Би можело да ве интересира

Италија во Скопје со нов селектор, Манчини си поднесе оставка

ВИДЕО: Пожар во Истанбул пред финалето на Лигата на шампионите, густ чад над стадионот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Навивачите на Интер направија хаос: Упаднаа во хотелот кај фудбалерите и направија луда атмосфера

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Легендата во солзи на теренот: Дали е ова крајот на една од најголемите кариери?

Ана Ололовска

Осимен ги врати Наполи во трката за скудетото

Ана Ололовска

Каљари ја продолжи кризата на Аталанта и излезе од зоната за испаѓање

Ана Ололовска