Едукација и забава за 200 јуниори на Sport Life

Од:

За околу 200 деца и исто толку родители, во организација на Sport Life, се одржа едукативна и забавна програма во ЗОО паркот во Скопје – Sport Life Јуниор ден.

dobivaj vesti na viber

Со водич од зоолошката градина, децата на вработените во Sport Life обложувалници, имаа можност да се запознаат и да научат интересни работи за животните од целиот свет. Покрај прошетката низ зоолошката градина и едукативниот дел,  децата и родителите имаа можност да се забавуваат со многу артисти, жонглери и пантомимичари, а најмалите дечиња од 2-3 годишна возраст, се возеа со вовче низ зоолошката градина. Воедно, не изостанаа ниту подароците како капи и ранчиња за децата и бесплатни пијалаци во кафетеријата, кадешто повеќечасовниот настан заврши со заедничка дружба на родителите.

„Убавото време и крајот на школската година беа само дополнителен поттик за заедничкото дружење и за незаборавни моменти со нашите најмлади. Видовме среќни и насмеани дечиња, а видливо беше и задоволството на родителите од успешната организација на целиот настан. – истакнуваат од Sport Life.“

Атмосферата беше забележана и преку кратко видео кое може да го видите тука.

ПР Текст

Би можело да ве интересира

Нови акции на SPORT LIFE: „Втора шанса за подарок“ и „Лајв експерт“!

„Играј за стан во Скопје“ – Нова акција на Sport Life

Ана Ололовска

Со тикет од 20 денари до 2,5 милиони денари! Нов милионер на „Sport Life“

Ана Ололовска

Секоја недела „ДО 50 ШАНСИ ЗА 100.000 ДЕНАРИ“ – акција на „SPORT LIFE“

А1он

Прогласени најуспешните работници на „Sport Life“

Ана Ололовска

Новогодишни пакетчиња од SPORT LIFE

Ана Ололовска