Џампаоло пред отказ по поразот од Лацио

Од:

Тренерот на Торино, Марко Џампаоло може да биде отпуштен, објави „Фудбал Италија“.

Според изворот, причина за отказ може да биде поразот на натпреварот од Серија А против Лацио (3:4). Торино на овој дуел прими два гола по 95. минута.

По шест натпревари во Серија А, фудбалерите на Торино освоија само еден бод и се наоѓаат на претпоследното, 19. место.

Би можело да ве интересира

Роналдо за победата против Болоња: Многу важна победа, Јувентус е на добар пат

Ана Ололовска

Гасперини: Каде и да оди Гомез, му посакувам се најдобро

Ана Ололовска

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

Ана Ололовска