Драматично реми во Милано

Интер и Наполи одиграа натпревар со драматична завршница постигнувајќи четири погодоци во последните десетна минута. Гостите од Неапол двапати водеа, но Интер се враќаше за конечни 2:2.
Хозе Каљехон (79. и 90.минута) беше стрелец на погодоците за Наполи, домаќините израмнуваа преку Фреди Гуарин (82) и Хернанес (90+1).

На другите натпревари од 7.коло во Серија А постигнати се овие резултати: Верона – Милан 1:3, Фиорентина – Лацио 0:2, Аталанта – Парма 1:0, Каљари – Сампдорија 2:2, Палермо – Чезена 2:1, Торино – Удинезе 1:0, Рома – Киево 3:0 и Сасуоло – Јувентус 1:1.

Вечерва од 20:45 часот играат Џенова – Емполи.

Табела: Јувентус 19 бодови, Рома 18, Сампдорија 15, Милан 14, Удинезе 13, Лацио 12, Наполи 11, Верона 11,…

Италија во Скопје со нов селектор, Манчини си поднесе оставка

(ВИДЕО) Навивачите на Интер направија хаос: Упаднаа во хотелот кај фудбалерите и направија луда атмосфера

(ВИДЕО) Легендата во солзи на теренот: Дали е ова крајот на една од најголемите кариери?