Дончиќ со 32 поена не го спаси Далас од пораз во првиот дуел од НБА сезоната

Од:

Далас загуби од Феникс во првиот натпревар од новата сезона во НБА лигата со 106:102. Најпродуктивен играч на средбата беше словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ, со 32 поена.

Резултати на другите натпревари играни ноќта среда кон четврток:
Кливленд – Шарлот 121:114
Индијана – Њујорк 121:107
Орландо – Мајами 113:107
Филаделфија – Вашингтон 113:107
Бостон – Милвоки 122:121
Торонто – Њу Орлеанс 99:113
Чикаго – Атланта 104:124
Мемфис – Сан Антонио 119:131
Минесота – Детроит 111:101
Денвер – Сакраменто 122:124 (по продолжение)
Портланд – Јута 100:120.

Би можело да ве интересира

НБА: Денвер ја победи Минесота и израмни на 2:2 во полуфиналната серија на Западот

Познати се тројцата полуфиналисти на Истокот во плејофот во НБА лигата

А1он

Тренерот на Минесота опериран – незивесно дали го пропушта стартот на серијата против Денвер

Предраг Петровиќ

Филаделфија казнета поради Ембид

Поранешниот член на Лејкерс и филмски актер осуден на 90 години, „сексуалниот предатор“ конечно е во затвор

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Драма во НБА лигата: Кошаркар на Оклохома колабираше пред соиграчите