Доминација на гостинските екипи во ФА Купот

На трите досега завршени натпревари од осминафиналето на ФА купот победи постигнаа гостинските екипи.

Најголемото изненадување секако претставува елиминацијата на Арсенал, кој на „Емирати“ загуби од Блекбурн со 1:0. Стрелец на единствениот гол беше Казим Казим во 72.минута.

На другите два натпревара Лутон – Милвол 0:3 и МК Донс – Барнсли 1:3.

Вечерва во 19 часот е почетокот на дуелот Олдам – Евертон.

Утре се играат натпреварите: Манчестер Сити – Лидс и Хадерсфилд – Виган, додека единствениот дуел на премиерлигаши ќе се одигра в понеделник, Манчестер Јунајтед е домаќин Рединг.

Утре се игра и повторениот натпревар од 4.коло меѓу бранителот на пехарот Челзи и Брентфорд.

Саутгејт останува англиски селектор

Саутгејт сака да остане селектор на Англија

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф