Ди Марија не ги вклучи Ибрахимовиќ, Нејмар и Мбапе во симболичниот тим на ПСЖ

Од:

Напаѓачот на ПСЖ, Анхел Ди Марија го состави симболичниот тим на парижаните по повод 50-годишнината од постоењето на клубот.

Аргентинецот учествуваше во снимањето на спотот за клупската ТВ.

Во тимот на Ди Марија се најдоа: Сиригу, Дани Алвеш, Покетино, Давид Луиз, Максвел, Тијаго Мота, Нене, Ди Марија, Роналдињо, Бјанки и Паулета.

Би можело да ве интересира

Леонардо: Одлуката за договорот на Мбапе доаѓа наскоро, комуницираме и со Нејмар

Ана Ололовска

ПСЖ ќе мора да го продаде Мбапе за да го ангажира Меси

Ана Ололовска

Сари го одби Марсеј

Ана Ололовска

Вилјаш-Боаш поднесе оставка, Марсеј купи играч без негова согласност

Ана Ололовска

Марсеј понуди девет милиони евра за Милик, Наполи бара повеќе

Ана Ололовска

Покетино за победата над Брест: Среќни сме од резултатот, но ПСЖ има уште многу да поправи

Ана Ололовска