Ди Франческо ја напушта Верона по само три кола во Серија А

Од:

Тренерот Еузебио Ди Франческо ја напушти функцијата главен тренер на Верона, соопшти прес-службата на италијанскиот фудбалски прволигаш.

Се забележува дека целиот тренерски штаб исто така е разрешен.

Ди Франческо го презеде тимот на 7 јуни 2021 година. Договорот му беше со важност до 2023 година.

Во тековната сезона, по три кола, Верона не успеа да освои ниту еден бод.

Би можело да ве интересира

Мурињо ја презеде одговорноста за катастрофалниот пораз во Норвешка

Ана Ололовска

Претседателот на Фиорентина бара неодложни промени во фудбалскиот свет

Ана Ололовска

Абрахам неизвесен за дербито со Јувентус

Ана Ололовска

Манчини најбрзо ја предводеше Италија до 30 победи

Милан ќе му понуди нов договор на Пиоли

Ана Ололовска

Рома сака да го продолжи договорот со Пелегрини

Ана Ололовска