Дерби Каунти дозволи Челзи да преговара со Лампард

Раководството на Дерби Каунти, му дозволи на Челзи да преговара со тренерот Френк Лампард, е објавено на официјалната веб-страница на клубот.

Прес-службата истакна дека преговорите треба да одат брзо.

Лампард се наоѓа во Дерби Каунти од мај 2018 година. Под негово водство, тие стигнаа до финалето од плејофот за место во Премиер лигата, но загубија од Астон Вила.

Минатата сезона, Челзи го 3. место во шампионатот на Англија. Тимот го водеше Маурицио Сари, кој на 16 јуни замина во Јувентус.

Би можело да ве интересира

Почетино: Ќе заминев од Тотенхем, ако ја освоeвме Лигата на шампионите

Toтехенм со рекорден трансфер од 80 милиони евра

Ширер го советувал Стив Брус да не го презема Њукасл

Поранешниот напаѓач на Ливерпул доби забрана за натпреварување

Роџерс со предупредување до Сити и Јунајтед за Мегваер

Ана Ололовска

Почетино се ​​надева дека Ериксен нема да оди во Реал

Ана Ололовска