Челзи во Нагелсман гледа замена за Лампард

Од:

Раководството на Челзи во тренерот на Лајпциг, Јулијан Нагелсман гледа можна замена за Френк Лампард, пренесува „Билд“.

Според изворот, раководството на лондонскиот клуб е незадоволен од последните настапи на тимот и може да го отпушти Лампард.

Се известува дека на списокот кандидати за местото англиски специјалист, покрај Нагелсман, се наоѓаат и: Томас Тухел, Масимилијано Алегри и Брендан Роџерс.

Челзи е деветти во поредокот во Премиер лигата по 17 одиграни кола со 26 бода.

Би можело да ве интересира

Тотенхем подготвен да го врати Бејл во Реал

Ана Ололовска

Вернер ја прекина серијата од 12 натпревари без постигнат гол за Челзи

Ана Ололовска

Англиски клуб од 8. дивизија продаде 15 илјади виртуелни билети за натпреварот со Тотенхем

Ана Ололовска

Шестолигашот Чорли испиша историја во англискиот ФА куп

Ана Ололовска

Четворица кандидати за тренерското место во Челзи, доколку Лампард добие отказ

Ана Ололовска

Клоп разочаран од перформансите на Ливерпул против Саутемптон

Ана Ололовска