Брозовиќ во финишот погоди за победа на Интер

Од:

Интер ја прекина низата од два последовни порази и успеа да оствари минимална победа над Торино. Тимот на Симоне Инзаги славеше со 1:0, со голот на Марсело Брозовиќ постигнат во 89.минута од мечот. Тој одлично реагираше на нафрлувањето на Николо Барела и погоди на вистинското место.

„Нероаѕурите“ го загубија миланското дерби, потоа загубија дома и од Баерн Минхен во ЛШ, а ќе беше премногу за Инзаги ако не победат и во трет меч во серија. За негова среќа, хрватскиот интернационалец Брозовиќ на крајот ја погоди мрежата на ривалот.

По оваа победа, Интер се наоѓа на третата позиција со 12 бода, два помалку од лидерот Наполи.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Лаутаро Мартинез и Интер работат на продолжување на договорот

Тепачка меѓу навивачите на Рома и Лацио, полицијата употреби солзавец

Интер доби согласност од Павар, се чека Баерн

Словачкиот фудбалер ке го облече дресот на клубот од Париз

Италијанскиот фудбалски репрезентативец Давиде Фратези е нoв играч на Интер

ВИДЕО: Општа тепачка по дербито на Јувентус и Интер

Предраг Петровиќ