Балотели: Последен пат олку тежев кога играв во Манчестер сити

Од:

Напаѓачот на Бреша, Марио Балотели изјави дека достигнал многу добра форма. Според Италијанецот, тој изгубил тежина и сега е на ниво од времето кога играше во Манчестер Сити.

„Супер Марио“ беше дел од англискиот тим од 2010 до 2013 година.

– Мислам дека изминатот месец и половина работев понапорно од кога и да било во една деценија од мојата кариера. Сè уште не сум целосно подготвен за натпревари, одиграв само два пријателски натпревара, но сега сум во одлична форма. Последниот пат кога ја имав оваа тежина бев во Манчестер сити, изјави Балотели.

Негова цел е враќање во италијанската репрезентација до почетокот на ЕУРО 2020.

Секако, мојата цел е да влезам во италијанската репрезентација за Европското првенство. Сега главната задача е да се добие посакуваната форма што е можно побрзо, нагласи Балотели.

Би можело да ве интересира

Игуаин и Сари склучиле пакт

Ана Ололовска

Американска компанија сака да ја купи Рома

Ана Ололовска

Лацио е подготвен да го продаде Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ очекува да се опорави за натпреварот со Јувентус

Ана Ололовска

Интер бара за Лаутаро 90 милиони евра и играч, последната понуда на Барса е 60 ​​милиони плус Видал и Семедо

Ана Ололовска

Претседателот на Фудбалската федерација на Италија се надева дека навивачите ќе се вратат на стадионите во јули

Ана Ололовска