Баерн ја одреди цената за Алкантара

Од:

Раководството на Баерн Минхен е подготвено да го продаде играчот од средниот ред Тијаго Алкантара. Според „Билд“, минхенскиот клуб е подготвен да се раздели со 29-годишниот Шпанец за 30 милиони евра.

Претходно беше објавено за интересот за играчот од страна на Ливерпул.

Во сезоната 2019/20, Тијаго одигра 36 натпревари за Баерн, даде три гола и направи две асистенции.

Порталот Transfermarkt.com ја проценува цената на Шпанецот на 48 милиони евра.

Би можело да ве интересира

Барселона по 43. пат го освои Гампер купот

Ана Ололовска

Тијаго се збогува со Баерн: Ова е најтешката одлука во мојата кариера

Ана Ололовска

Румениге го потврди заминувањето на Тијаго Алкантара во Ливерпул

Ана Ололовска

Натпревар од пониска лига во Германија заврши 37:0, сето тоа поради социјално дистанцирање

Ана Ололовска

Коман ќе го пропушти мечот со Шалке поради контакт со заразен со коронавирус

Ана Ололовска

Левандовски прогласен за најдобар играч на Баерн во сезоната 2019/20

Ана Ололовска