Баерн има намера да го купи Перишиќ

Од:

Луѓето од раководството и стручниот штаб на Баерн Минхен се задоволни од играта на играчот од средниот ред Иван Перишиќ кој има големи шанси да остане во баварскиот клуб.

Според германскиот весник „Билд“, Баварците ќе го купат Хрватот од Интер за 20 милиони евра, сума предвидена во закупот на играчот од средниот ред.

Минатата сезона Перишиќ постигна четири гола и четири асистенции на 22 натпревари во Бундеслигата.

Би можело да ве интересира

Милер е првиот фудбалер во Бундеслигата со 150 асистенции

Ана Ололовска

Флик: Левандовски е апсолутен стрелец

Ана Ололовска

„Покер“ на Левандовски во победата на Баерн над Херта

Ана Ололовска

Баерн договори и централен напаѓач, но тоа не застанува тука

Ана Ололовска

Цорк: Темата „Санчо во Манчестер“ заврши

Ана Ололовска

Шалке нема победено 19 последователни кола во Бундеслигата

Ана Ололовска