Алегри нов тренер на Јувентус

Од:

Италијанскиот фудбалски првак Јувентус не чекаше долго за да најде замена за Антонио Конте. „Старата дама“ следните две години ќе биде предводена од Масимилијано Алегри.

dobivaj vesti na viber

Новиот тренер на Јувентус последен пат како тренер работеше во Милан, клуб со кој 2010 година беше шампион во Серија А.

47-годишниот Алегри во својата тренерска кариера работел и во екипите на Гросето, Сасуоло и Каљари, а неговото име беше поврзувано и со преземањето на селекторската функција во италијанската репрезентација.

Би можело да ве интересира

Осимен ги врати Наполи во трката за скудетото

Ана Ололовска

Каљари ја продолжи кризата на Аталанта и излезе од зоната за испаѓање

Ана Ололовска

Жиру ги казни тактичките решенија на Инзаги, Милан победи во „Дерби дела Мадонина“

Ана Ололовска

Мурињо: Рома е „мала“ во очите на моќните

Ана Ололовска

Рома не успеа да ја победи Џенова

Ана Ололовска

Навивачите на Јувентус истакнаа транспарент со кој му посакуваат смрт на Ањели

Ана Ололовска

Leave a Comment

one × 2 =