Жељко Митровиќ: Ја укинувам Задруга по препорака на Вучиќ

Од:

„По препорака на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, донесов одлука да ја откажам реалити програмата Задруга во најкус можен рок, не подолго од десет дена“, објави сопственикот на ТВ Пинк, Жељко Митровиќ.

„Верувам дека единството на Србија и оценката на претседателот на Републиката е поважна од каков било интерес на Пинк или мој личен интерес!“, објави Митровиќ на Твитер.

Говорејќи за реалните програми, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, рече дека „разговарал и со сопственикот на Пинк“.

„И го прашав и му кажав дека дел од граѓаните на Србија сметаат дека ријалити шоуто не е добра работа и дека знам каков е неговиот став и ставот на гледачите на Србија кои го гледаат, но тоа беше мое барање. Го замолив, пред да зборувам за тоа што зборува во РЕМ, самиот да размисли за можноста за откажување. Ќе видиме дали ќе го стори тоа или не“, рече тој.

Задруга е во етерот со години, од 2017. Станува збор за реално шоу кое пред се е познато по скандали, насилство и криминалци кои учествуваат во шоуто.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Денеска се одржува четвртиот протест „Србија против насилството“

Горан Наумовски

Официјална Москва со став: Русија ќе продолжи да ја поддржува Србија во одбраната на нејзините легитимни права

ВИДЕО: Снимка од тепачка на матуранти од две белградски гимназии

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Вучиќ: Ова е последната вечер на која ќе зборувам како претседател на СНС

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Дачиќ: Дали знаете како светот гледа на народот кој го продава својот лидер

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Луѓето на митингот го фалат Вучиќ: „Само тој и тој, никој друг“

Ана Ололовска