Земјотрес ја погоди БиХ: Се почувствувал и во Сараево

Од:

Земјотрес со јачина од 2,8 степени според Рихтеровата скала вечерва ја погоди Босна и Херцеговина. Земјотресот е регистриран околу 21 часот.

Според податоците на EMSC, епицентарот на земјотресот бил на 48 километри североисточно од Мостар, пренесува Аваз.

Според коментарите, земјотресот бил почувствуван и во Сараево.

Земјотресите од оваа јачина обично не предизвикуваат материјална штета.

Би можело да ве интересира

Земјотрес почувствуван во Охрид и Струга

Ана Ололовска

ВИДЕО: Спасена Хрватка која со часови, повредена висеше на карпа на Вележ

Катерина Павлова-Николовска

Во Федерацијата Босна и Херцеговина од денеска нема пушење на затворени јавни места

Пијан возач со „мерцедес“ удри во пешаци, загина млада докторка

Горан Наумовски

Силен земјотрес ја погоди Индонезија

Земјотрес во Романија, трет во последните 24 часа