Вучиќ во понеделник ќе му биде гостин на Путин

Од:

Претседателот на Русија, Владимир Путин в понеделник, 27 март во Москва ќе го прими српскиот премиер Александар Вучиќ, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Вучиќ вчера изјави дека за врема на средбата со Путин ќе ртазговара пред се за економската соработка меѓу двете држави.

Тој истакна и дека е можно една руска компанија, која произведува различни видови машини, да инвестира во Србија.

Би можело да ве интересира

Ганг: Односите меѓу Кина и Русија се фактор кој ќе донесе глобален мир и стабилност

Горан Наумовски

Вучиќ: Американците создаваат блок во Европа

Горан Наумовски

Путин: Не создаваме воен сојуз со Кина

Данилов: Кремљ ја зеде Белорусија како нуклеарен заложник

Путин: Ќе се открие вистината за експлозиите на гасоводите „Северен тек“.

Путин: Русија ќе стационира тактичко нуклеарно оружје во Белорусија

Горан Наумовски