Вучиќ во понеделник ќе му биде гостин на Путин

Од:

Претседателот на Русија, Владимир Путин в понеделник, 27 март во Москва ќе го прими српскиот премиер Александар Вучиќ, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Вучиќ вчера изјави дека за врема на средбата со Путин ќе ртазговара пред се за економската соработка меѓу двете држави.

Тој истакна и дека е можно една руска компанија, која произведува различни видови машини, да инвестира во Србија.

Би можело да ве интересира

Македонија ќе поддржи резолуција за геноцид во Сребреница

Орце Костов

Русија се огласи за нападот на Иран на Израел

Катерина Ѓуровски

Нов воздушен напад во Луганск

А1он

Путин: Никогаш не се откажавме од мирното решавање на споровите со Украина

Русија: Подгответе се за безусловна капитулација на Украина

Горан Наумовски

Вучиќ: Српскиот народ никогаш нема да се согласи на притисоци и бесмислени обвинувања