Во Србија бројот на новозаразени со Ковид-19 во 24 часа падна под 1000

Од:

Според последните податоци во Србија има 835 нови случаи на коронавирус. Во последните 24 часа починале 19 лица.

Во земјата досега се направени 3.929.245 тестирања, а во последното деноноќие тестирани се 9.389 лица.

Од пациентите кои се на болничко лекување, на респиратори се 137 болни од Ковид-19.

Би можело да ве интересира

Србија ќе воведува ковид сертификати за во ресторани, кафулиња, ноќни клубови

Катерина Павлова-Николовска

Во Србија се повеќе барања за воведување ковид пропусници

Брнабиќ: Обврзната вакцинација на лекарите ќе ја доведе земјата пред Европскиот суд за човекови права

И во земјите од регионот наставата почна со физичко присуство

Во сите балкански земји расте бројот на новозаболени од Ковид-19, Србија и Косово со повеќе од 1.000 нови случаи

Катерина Павлова-Николовска

И во Србија расте бројот на новозаболени од Ковид-19, денеска регистрирани 303 случаи