Патријархот на СПЦ позтивен на ковид

Од:

Српската православна црква соопшти дека патријархот Порфириј е позитивен а ковид. Тој имал благи симптоми, прима терапија и ги почитува епидемиолошките мерки информира СПЦ.

dobivaj vesti na viber

Патрихајрхот Порфириј во следниот период ќе биде на домашно лекување. Тој изразил жалење за тоа што ќе ги пропушти настание на кои што било предвидено да присуствува перидот велат од СПЦ.

Би можело да ве интересира

Патријархот Порфириј го подржа откажувањето на Европрајд во Белград

Посетата на српскиот патријарх Порфириј на Црна гора одложена

Катерина Павлова-Николовска

Владата на Црна Гора и СПЦ го потпишаа Темелниот договор

Катерина Павлова-Николовска

Во Србија од денеска забранети посетите на здравствените установи

Во Србија расте бројот на ковид пациентите во болниците

Патријархот Порфириј со делегација на СПЦ во посета на Македонија

Катерина Павлова-Николовска